• {{items.Adi}}

NIRMaster FT-NIR Cihazı

Buchi NIRMaster dünyanın ilk özel gömülü endüstriyel bilgisayarı olan bağımsız FT - NIR spektrometresidir ve gıda sınıfı PMMA sınıfı malzemeden mamuldür. Polarizasyon FT - NIR teknolojisi ile son derece tekrarlanabilir sonuçlar Aynı anda birden çok parametrenin hassas ölçümü Dahili lazer sistemi tarafından garanti edilen üst dalga boyu hassasiyetiyle kesin veriler Kullanım kolaylığı Verimli ve zaman tasarrufu sağlayan hızlı başlangıç kalibrasyonları Standart endüstri monitörü ve klavye ile uyumlu Sertifikalı toz ve su sıçrama koruması ( IP54 ) Güvenilir sonuçlar Titreşim geçirmez FT polarizasyon interferometresi ile maksimum güvenilir okuma Dahili standart kontrollerle kalıcı performans doğrulaması Gömülü endüstri standardı PC sayesinde güvenli çalışma Çift lambası sayesinde 7 / 24 çalışma Kullanıcı Dostu ve Sezgisel kullanım Yüksek verimlilik Hızlı analitik sonuçlar anında müdahale etme imkanı Düşük satın alma maliyeti ( ortak yedek parçalar kullanıcı tarafından değiştirilebilir, periyodik olmayan bir cihaz için tekrar kalibrasyon gerektirmez vb. ) Entegre standartlar Entegre standartlar; Her BUCHI FT - NIR spektrometresinde çeşitli gri filtreler ve dalga boyu standardı bulunur. Özel olarak tasarlanmış yazılım modülleri kullanılarak dalga boyu doğruluğu, sinyal-gürültü oranı ve doğrusallık kontrol edilir. Standartları karşılamak için vazgeçilmez olan Sistem Uygunluk Testini ( SST ) oluşturur.

Yem, Evcil Hayvan Gıdaları, Tahıl Ürünleri, Un ve Unlu Mamul Ürünlerinin, Kalite ve Beslenme Özelliklerinin Analizi İçin Gıda Sınıfı PMMA veya Paslanmaz Çelikten Üretilen Dünyanın İlk Özel Entegre Endüstriyel Bilgisayara Sahip FT - NIR Cihazı

Uygulama Alanları;

  • Süt ve süt ürünleri
  • Et ve et ürünleri
  • Yağlı tohumlar, küspeler, ara ve yan ürünleri
  • Yem ve tüm yem ham maddeleri
  • Un ve farklı türde un ürünleri – ham maddeleri
  • Akademik çalışmalar
  • Özel çevre uygulamaları – Toprak ölçümü gibi
  • Diğer özel kalibrasyonu geliştirilebilecek spesifik uygulamalar

{{items.Soru}}

Bira ve damıtma endüstrisi için NIR Çözümleri

Tutarlı tat ve kalitede demlenmiş ve damıtılmış içeceklerin üretimi, hammadde incelemesinden nihai ürün analizine kadar, üretimin tüm aşamalarında deneyim ve kontrol gerektirir. BUCHI NIRSolutions ™, temel kalite parametrelerinin analizini laboratuvarda ve üretim noktasında birkaç saniye içinde sağlar ve hat içi sensörlerini kullanarak sürekli proses ölçümü sağlayarak varyasyonları tespit edip en aza indirmenize yardımcı olur.

Buğday Gluteninde Melamin Kontaminasyonu Tespiti