• {{items.Adi}}

NIRFlex N500 Genişletilebilir FT-NIR Cihazı

Buchi NIRFlex N500 yüksek hassasiyet ve en iyi FT - NIR teknolojisini kullanan; modüler FT - NIR spektrometredir. Polarizasyon FT - NIR teknolojisi ile son derece tekrarlanabilir sonuçlar Diğer NIR cihazına kalibrasyonların doğrudan ve zahmetsiz aktarımı Modüler yapısı ve özel ölçüm hücreleri sayesinde farklı tipteki numuneleri ( katı, toz, tablet, granül, macun, sıvı vb. ) hassas bir şekilde analiz eder. Saniyeler içinde sonuç verme Aynı anda bir çok farklı parametre ölçülebilme Kullanıcı Dostu ve Sezgisel kullanım Hızlı analitik sonuçlar ile anında müdahale etme imkanı Düşük satın alma maliyeti ( ortak yedek parçalar kullanıcı tarafından değiştirilebilir, periyodik olmayan bir cihaz için tekrar kalibrasyon gerektirmez vb. ) Çift lambası sayesinde 7 / 24 çalışma Entegre standartlar; Her BUCHI FT - NIR spektrometresinde çeşitli gri filtreler ve dalga boyu standardı bulunur. Özel olarak tasarlanmış yazılım modülleri kullanılarak dalga boyu doğruluğu, sinyal - gürültü oranı ve doğrusallık kontrol edilir. İlaç endüstrisinde standartları karşılamak için vazgeçilmez olan Sistem Uygunluk Testini ( SST ) oluşturur.

Farmasotik, Kimya, Gıda, İçecek ve Yem Endüstrisinde, Araştırma ve Geliştirme Uygulamaları için Tek Cihaz Üzerinde Çeşitlendirilmiş Ölçüm Teknikleri ve Aksesuarları ile Yüksek Performans NIR Cihazı.

Uygulama Alanları ve Kullanıma Hazır Kalibrasyonlar;

 • İlaç Sektörü
 • Kimya Sektörü
 • Süt ve süt ürünleri
 • Et ve et ürünleri
 • Yağlı tohumlar, küspeler, ara ve yan ürünleri
 • Yem ve tüm yem ham maddeleri
 • Un ve farklı türde un ürünleri – ham maddeleri
 • Akademik çalışmalar
 • Özel çevre uygulamaları – Toprak ölçümü gibi
 • Diğer özel kalibrasyonu geliştirilebilecek spesifik uygulamalar
   

{{items.Soru}}

Bira ve damıtma endüstrisi için NIR Çözümleri

Tutarlı tat ve kalitede demlenmiş ve damıtılmış içeceklerin üretimi, hammadde incelemesinden nihai ürün analizine kadar, üretimin tüm aşamalarında deneyim ve kontrol gerektirir. BUCHI NIRSolutions ™, temel kalite parametrelerinin analizini laboratuvarda ve üretim noktasında birkaç saniye içinde sağlar ve hat içi sensörlerini kullanarak sürekli proses ölçümü sağlayarak varyasyonları tespit edip en aza indirmenize yardımcı olur.

NIR Spektroskopisi ve Şarap

Şarap örneklerini üzüm çeşidine göre ayırt edebilmek için, çok değişkenli veri analizi ile birlikte yakın kızılötesi spektroskopi (NIRS) uygulanmıştır. 'Barbera d'Alba' ve 'Dolcetto d'Alba' unvanlarına ait sertifikalı örnekler analiz edilip, spektral yanıtlarda sınıf modelleme yöntemi SIMCA kullanıldı. Sonuçlar, NIR spektroskopisinin kırmızı şarap örneklerini üzüm çeşidi temelinde sınıflandırmada önemli potansiyele sahip bir teknik olduğunu gösterdi.

Buğday Gluteninde Melamin Kontaminasyonu Tespiti

Cannabis İşleme İş Akışı

Canabis iş akışı posterimizi Türkçe olarak formu doldurarak indirebilirsiniz.

Ligurian sızma zeytinyağının, coğrafi doğrulaması için yakın kızılötesi spektroskopisi (NIR Çözümleri)